Blog

Weekend w Cieszynie dla aktywnych podróżników

Blog

Spis treści:

  1. Piątek – przyjazd i kolacja po podróży
  2. Sobota- spacer po historycznych częściach miasta i najważniejsze zabytki
  3. Sobotni wieczór- romantyczna kolacja
  4. Niedzielne południe– czas na pamiątki

Cieszyn znajduje się na pograniczu Polski i Czech i jest to idealne miejsce na krótki, ale niezapomniany weekendowy wypad. Prezentujemy jak wykorzystać dwudniowy pobyt w tym urokliwym otoczeniu, korzystając z hotelu Liburnia jako polecane noclegi w Cieszynie.

Piątek – przyjazd i kolacja po podróży

Weekend zaczynamy od zameldowania się w hotelu, niedaleko rynku w Cieszynie. Po odpoczynku i zaaklimatyzowaniu się w pokoju zapraszamy na kolację do naszej restauracji hotelowej, gdzie szef kuchni przygotuje smakowite dania. Poznawanie cieszyńskiej historii polecamy zacząć od degustacji trunków prosto z Cieszyńskiego Browaru.

Sobota- spacer po historycznych częściach miasta i najważniejsze zabytki

Dzień rozpoczniecie od pysznego i pożywnego śniadania. W hotelu w Cieszynie oferujemy bogaty bufet pełen lokalnych specjałów i tradycyjnych śniadaniowych potraw. Pełni sił możecie ruszać odkrywać uroki miasta. Zarówno dla miłośników historii, jak i osób chcących poczuć atmosferę starego miasta, poranny spacer po starówce Cieszyna to obowiązkowy punkt programu. Rynek jest sercem miasta już od czasów średniowiecza. Otaczają go kolorowe kamienice i wieża ratuszowa z zegarem słonecznym. Przechadzanie się po placu starówki daje wrażenie przeniesienia się w czasie. Następnym punktem sobotniej wyprawy powinien być Zamek Piastowski, który góruje nad miastem. Spacerując wśród starych murów i wież, można nie tylko podziwiać widoki z zamkowego wzgórza, ale przede wszystkim poznać bogatą historię Cieszyna, liczne legendy i ciekawostki związane z tym miejscem. Przy zamku znajduje się także trasa spacerowa nazywana „Cieszyńską Wenecją”.

Na trasie zwiedzania nie może zabraknąć Rotundy św. Mikołaja, która jest jednym z najstarszych  zabytków architektury romańskiej w Polsce. Jej znaczenie w historii naszego kraju podkreśla fakt, że jest ona umieszczona na banknocie 20 złotowym. Warto udać się również w kierunku Olzy, przez którą prowadzi Mostek Zakochanych, łączący polską i czeską część miasta. Przed powrotem do hotelu w Cieszynie, warto odwiedzić jeszcze Bramę Cieszyńską, z której można podziwiać widok na całe miasto.

Sobotni wieczór- romantyczna kolacja

Po aktywnym dniu zapraszamy do hotelowej restauracji na wykwintną kolację. Całodniowe zwiedzanie z pewnością da o sobie znać, pozwólcie sobie na chwilę odpoczynku w przytulnych wnętrzach pokoju, a następnie wybierzcie się do restauracji, która jest na miejscu.  Zapraszamy do hotelu restauracji w Cieszynie Liburnia, gdzie znajdziecie wyśmienite propozycje w menu. Zachęcamy do skosztowania tradycyjnych cieszyńskich dań, jak zulc, czyli galaretka z nóżek wieprzowych lub pieczone żeberka podane na babraczce.  Szef kuchni dba o najlepszą jakość i smak wydawanych potraw. Po kolacji, proponujemy delektowanie się dobrym winem lub wyborną kawą w stylowych wnętrzach naszego hotelu. Tak spędzony wieczór będzie idealnym podsumowaniem aktywnego dnia.

Niedzielne południe– czas na pamiątki

Aktywny weekend w Cieszynie warto zakończyć zakupem pamiątek, które będą przypominać wspomnienia z tego malowniczego miasta. Przy okazji odwiedzania ostatnich zabytkowych miejsc, warto wejść do lokalnych sklepików, które oferują unikatowe pamiątki i rękodzieła. Przed wyjazdem, zapraszamy do wstąpienia na kawę do naszego hotelu w Cieszynie, gdzie będziecie mogli wymienić się wrażeniami.

Weekend w Cieszynie to niezwykłe doświadczenie połączenia historii, kultury i gościnności w Hotelu Liburnia. W naszej ofercie znajdziecie specjalne oferty weekendowe, które zawierają atrakcyjne zniżki na noclegi i wybrane usługi. Odkryjcie magie Cieszyna z hotelem Liburnia.