Blog

cieszyn noclegi, noclegi cieszyn, pokoje gościnne cieszyn

Jak zorganizować czas w Cieszynie? Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie w naszym mieście i okolicy!

Blog

Spis treści:

  1. Noclegi Cieszyn
  2. Aktywny czas w Cieszynie
  3. Co warto zobaczyć w Cieszynie?
  4. Atrakcje w okolicy Cieszyna

 

Podczas planowania wyjazdu na pewno dobrze jest wiedzieć jak zorganizować sobie czas w Cieszynie. Hotel Cieszyn uprzyjemni nam noc, jednak warto zadbać także o dzienne atrakcje. W samym miasteczku oraz w okolicy nie można narzekać na ich brak.

Noclegi Cieszyn

Odpoczynek w polskich miastach zawsze cieszy się zainteresowaniem. To idealna okazja do poznania naszego pięknego kraju. Wybierając Cieszyn jako docelowy cel podróży, hotel Liburnia będzie doskonałym miejscem noclegowym, umiejscowionym nieopodal rynku. Wieczory w łóżku to doskonały czas, by poczytać serię detektywistyczną Agaty Romaniuk o Kociej Szajce, której akcja dzieje się właśnie w tym mieście. Zanim jednak do tego dojdzie, nie można zapomnieć o tym, by zaplanować codzienne aktywności na czas pobytu.

Aktywny czas w Cieszynie

Bez wątpienia warto wybrać letnią pływalnię miejską, która znajduje się w tym mieście. Gdy za oknem nastają bardzo wysokie temperatury, woda pozwala na idealne ochłodzenie organizmu. Na wycieczce możliwość korzystania z domowych sposobów jest ograniczona. Wybawieniem jest więc Kąpielisko miejskie w Cieszynie. Znajduje się tam odkryty basen czynny w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia. Warto wiedzieć o jego istnieniu i korzystać w wakacyjnym czasie.

Idealnym pomysłem na spędzenie całego dnia lub choćby kilku godzin jest wycieczka rowerowa. W Cieszynie oraz w okolicach nie brakuje pięknych widoków i miejsc wartych uwagi. Możliwość pojechania do nich rowerem zagwarantuje, że dodatkowo uda się skorzystać z codziennej dawki ruchu.

Co warto zobaczyć w Cieszynie?

W czasie pobytu w Cieszynie warto jest się skusić się na odwiedzenie atrakcji tuż przy granicy. Jest nią Rybi Dom w Czeskim Cieszynie. To połączenie restauracji z możliwością kupienia ryb na wynos. Dodatkowo na terenie znajdują się akwaria, które można obejrzeć z bliska za dodatkową opłatą.

Podczas podróży do danego miasta dobrze jest wybrać się także na spacer po danej miejscowości. Cieszyn nie jest w tym zakresie wyjątkiem. Idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wędrówka po Starym Rynku. W planie zwiedzania nie może zabraknąć także Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Oprócz ciekawych wystaw wyróżnia się tym, że jest to jedno z najstarszych muzeów publicznych w Europie Środkowej oraz jednocześnie najstarsze muzeum publiczne w Polsce!

Cieszyn wyróżnia się także Górą Zamkową. Jest to niewielkie wzniesienie, na którym możliwe do zobaczenia są liczne pomniki przyrody. W mieście warto zarezerwować również trochę czasu na zobaczenie Rotundy św. Mikołaja, widniejącej na banknocie 20 zł. Zainteresowaniem cieszy się również Cieszyńska Wenecja, która jest częścią starego miasta w tej miejscowości. Osoby zainteresowane legendami bez wątpienia ucieszy Studnia Trzech Braci. To idealna okazja do tego, by zapoznać się z miejscowymi legendami.

Atrakcje w okolicy Cieszyna

W okolicy także jest co robić. Na uwagę zasługuje drewniano-ziemna słowiańska osada 10 minut drogi samochodem dalej, jaką jest Gród słowiański w Kocobędzu. Można zobaczyć tam udostępnianą dla zwiedzających bramę wieżową, palisadę, domy oraz warsztaty rzemieślnicze.

Idealnym kompleksem do spędzenia wolnego czasu jest „Dream Park” w Ochabach. Samochodem uda się tam dotrzeć w ok. 20 minut. Na miejscu istnieje możliwość zwiedzenia parku miniatur, oceanarium, domu do góry nogami oraz obejrzenia seansu w kinie 6D.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek z pewnością odnajdą się w parku linowym i Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Ten ostatni stanowi zajmujący 15 ha Ogród Zoologiczny i znajduje się w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia – Zawodziu.

Innym miejscem, zlokalizowanym ok. 45 minut samochodem od Cieszyna, w którym można zobaczyć zwierzęta jest ZOO w Ostrawie. Znajduje się tutaj także Muzeum Świata Nauki i Techniki. Z powodzeniem w atrakcji można spędzić wiele godzin, gdyż kompleks prezentuje wiele interaktywnych wystaw. Całość powstała w nowoczesnym wnętrzu.

Warto zaplanować też wycieczkę do Pszczelego miasteczka w Dzięgielowie. Jest to miejsce, w którym zobaczyć można ule zbudowane w kształcie przeróżnych domków. Właściciel często organizuje pokazy pracy pszczelarza lub częstuje odwiedzających regionalnym jedzeniem oraz pozwala spróbować różnych odmian miodu.

 

Hotel Cieszyn jest idealnym miejscem na noclegi Cieszyn. Oprócz tego w miasteczku oraz okolicy znajduje się bardzo dużo miejsc wartych uwagi, które uprzyjemnią pobyt na cieszyńskiej ziemi.