Wydarzenia

Wystawa prac Małgorzaty Fober FOTOGRAFIA

Blog

Zapraszamy do oglądania prac Małgorzaty Fober FOTOGRAFIA, które prezentowane są w restauracji oraz w lobby Hotelu Liburnia, w dniach od 4 lutego do 30 maja 2020 r.

Małgorzata Fober urodziła się 1985 roku w Cieszynie. Swoje artystyczne wykształcenie rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, a następnie kontynuowała na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, które ukończyła z tytułem magistra. Obecnie jest w trakcie tworzenia doktoratu na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Artystka jest laureatką wielu konkursów krajowych oraz międzynarodowych (m.in. International Photography Awards w kategorii Reklama/produkt, Nagroda Prezesa Fundacji Centrum Fotografii). Zrealizowała również szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych wśród których znaleźć można m.in. F/28 Chiang Mai festival of photography (Tajlandia), Photossima Art Fair&Festival” (Włochy), IPA 2014 Best Of Show (USA), 4 Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018, STONE Targi Branży Kamieniarskiej w Poznaniu.

“Fotografia reklamowa jest rodzajem fotografii uprawianej powszechnie. Ponad wartościami artystycznymi stawia się aktualne kanony reklamy, wabiki na klientów oraz oczekiwania samych zleceniodawców, ograniczając w ten sposób niezbędną w obszarze sztuki, wolność tworzenia. Sztuka nie może być “dopasowana”, zwłaszcza gdy o jej granicach decydują osoby czy wyznaczniki spoza jej obszaru.

Przez tego rodzaju czynniki współczesna fotografia reklamowa, pozbawiana jest ducha sztuki.

Opisaną sytuację traktuję jako wyzwanie. Dlatego fotografię reklamową upodobałam sobie najbardziej, a prace, które tworzę są moim rodzajem buntu. Staram się w każdą z nich tchnąć ducha sztuk pięknych.

Nie bez powodu bowiem sztuki piękne nie są sztukami brzydkimi ;)”

 

Istnieje możliwość zakupienia prac fotografa.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco!