Blog

Udana zabawa andrzejkowa, czyli jak zorganizować magiczne andrzejki w Cieszynie.

Blog

Spis treści:

  1. Andrzejki w Cieszynie-czego nie może zabraknąć?
  2. Klimat andrzejkowej zabawy w cieszyńskim hotelu
  3. Hotel restauracja Cieszyn – tu liczy się dobra zabawa i perfekcyjna oprawa
  4. Pamiętaj o wróżbach  – koniecznie wypróbuj najbardziej znane 

Andrzejki na dobre zagościły w kalendarzu dorocznych wydarzeń towarzyskich. Obchodzone pod koniec listopada imieniny Andrzeja to ostatnia przed Bożym Narodzeniem okazja do szalonej zabawy w gronie przyjaciół. Dlatego przed okresem adwentowego wyczekiwania na Wigilię i Święta warto dać się porwać magii tej wyjątkowej nocy. Organizacja Andrzejek to ogromne wyzwanie, a jeśli chodzi o magię, można rozumieć ją w tym miejscu na dwa sposoby. Sprawdź, jak zorganizować zabawę andrzejkową, by była udana, magiczna i wyjątkowa.

Andrzejki w Cieszynie – czego nie może zabraknąć?

Hotele Cieszyn są miejscami, w których nie brakuje wyjątkowości oraz wygodnych przestrzeni do organizacji przyjęć okolicznościowych. W klimatyzowanych, przestronnych wnętrzach o znakomitej akustyce oprócz smacznych posiłków i podanych stylowo napojów sprawdza się profesjonalne nagłośnienie, dzięki któremu muzyka tworzy niezwykły nastrój wydarzenia. Wraz z oświetleniem oraz dekoracjami można stworzyć wyjątkową imprezę andrzejkową, niezapomnianą co najmniej do kolejnych andrzejek. Hotel w Cieszynie, w którym organizowane są Andrzejki jest miejscem, w którym nie brakuje profesjonalnej obsługi, doskonałego jedzenia i napojów, a także wyjątkowej oprawy. Andrzejki wymagają unikalnej tematyki i mnóstwa dobrej energii, niesionej przez dźwięki muzyki, aby zyskać pozytywne nastawienie na czas adwentu.

Klimat andrzejkowej zabawy w cieszyńskim hotelu

Hotel w Cieszynie jako miejsce organizacji Andrzejek sprawdzi się doskonale nie tylko ze względu na dużą przestrzeń, ofertę gastronomiczną. Przy organizacji Andrzejek liczy się kreatywność, dzięki której tematyka imprezy zachwyci uczestników już przed jej rozpoczęciem. Najczęstszym tematem imprez andrzejkowych są wróżby.  Właśnie w klimacie magii należy wyczarować sobie przebranie, a obsługa restauracji hotelowej zadba o dekoracje. Imitacje nietoperzy, kapelusze czarownic, pajęcze sieci to tylko przykłady pomysłów. Magię można łączyć z inną tematyką. Uczestnicy wydarzenia chętnie powróżą sobie przy dźwiękach muzyki lat 70, 80, 90, włoskiej lub francuskiej. A może magiczne lata 20 w stylizacji? Andrzejki w klimacie PRL? Ciekawy pomysł warto dopasować do zainteresowań potencjalnych uczestników, ich wieku oraz muzycznych preferencji.

Hotel restauracja Cieszyn – tu liczy się dobra zabawa i perfekcyjna oprawa

Organizacja zabawy andrzejkowej w niezwykłym klimacie możliwa jest w wyjątkowym miejscu, przy profesjonalnej obsłudze, dbającej o bezpieczeństwo i doskonałe samopoczucie uczestników. Hotel restauracja w Cieszynie to miejsce z niezwykłym klimatem, doskonałe na zabawę z wróżbami. W przygranicznej miejscowości na południu Polski znajduje się wiele urokliwych zakątków, które można odwiedzić przy okazji przyjazdu na zabawę z okazji Andrzejek. Czy ktoś nakazał organizację tego wydarzenia w domu lub w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania? Przyjazd na Andrzejki do Cieszyna to doskonała okazja do spędzenia weekendu w gronie najbliższych, skorzystania z atrakcji wieczoru podczas przyjęcia oraz możliwość górskich wycieczek. Cieszyn jest bazą wypadową, z której niedaleko na wiele tras Beskidów, zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie.

Pamiętaj o wróżbach – koniecznie wypróbuj najbardziej znane 

Podczas zabawy andrzejkowej nie może zabraknąć tradycji wróżenia. Niegdyś zwyczaj dotyczył niezamężnych kobiet. Poprzez wróżenie z wosku miały poznać imię swojego przyszłego męża oraz dowiedzieć się, kiedy wyjdą za mąż. Analogicznie dla panów wróżby, związane ze zmianą stanu cywilnego odbywały się w “Katarzynki” czyli imieniny Katarzyny, przypadające kilka dni wcześniej, 25 listopada. Dziś tradycja wróżenia w andrzejkowy wieczór stała się powszechna i chętnie korzystają z niej nawet najmłodsi, dla których wymyśla się odpowiednią tematykę oraz bezpieczną formę wróżb. Do najpopularniejszych wróżb andrzejkowych, które można przeprowadzić podczas wieczornej zabawy należą:

Wróżenie z wosku, topiącego się przez dziurkę od klucza. Kształt, który ułoży się w naczyniu z wodą, będzie przepowiednią na kolejny rok dla osoby, która wosk przelewa.

Zapalenie dwóch płomieni zapałek-jeśli płomienie będą wypalały się ku sobie, Twoje marzenie się spełni.

Układanie butów w kolejce, przekładanych kolejno do drzwi wejściowych. Czyj but jako pierwszy przekroczy próg drzwi, ta osoba najszybciej stanie na ślubnym kobiercu.

Obierki jabłka, których kształt wskaże pierwszą literę imienia przyszłego partnera/partnerki. Jabłko należy obrać w taki sposób, aby cała skórka stworzyła jeden, nieprzerwany obierek. Rzucony przez lewe ramię ułoży kształt, który będzie pierwszą literą imienia ukochanej osoby.

Bawcie się dobrze!