Blog

noclegi cieszyn browar w Cieszynie

Perła piwowarskiego rzemiosła- Browar Cieszyński

Blog

Dlaczego będąc w Cieszynie, warto odwiedzić perłę piwowarstwa, jaką jest miejscowy browar? To pytanie często pada z ust osób, które z jednej strony zamierzają odwiedzić Cieszyn, z drugiej zaś interesują się szeroko rozumianym piwowarstwem. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż coraz więcej osób interesuje się produkcją piwa. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, co tak naprawdę ma do zaoferowania odwiedzającym Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn.

Spis treści:

  1. Nieco historii
  2. Atrakcje Cieszyna -Zwiedzanie Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn
  3. Poznaj Śląsk Cieszyński
  4. Zapraszamy do Hotelu Liburnia

Nieco historii

Na samym początku, warto nieco bliżej przyjrzeć się historii samego browaru, która to sięga 1840 roku. Wówczas to, austriacki arcyksiążę z dynastii Habsburgów, Karol Ludwik zlecił budowę nowoczesnej rezydencji pałacowej w stylu klasycystycznym. Książę, poniekąd zainteresowany sukcesami nowego stylu piwnego, a mianowicie piwa typu pilzneńskiego, zapragnął posiadać swój własny, prywatny browar. Z tego względu, Arcyksiążę zdecydował się na wybudowanie nowoczesnego jak na owe czasy browaru, znajdującego się u podnóży góry zamkowej. Szybko okazało się, że dzięki znakomitej jakości, piwo produkowane w arcyksiążęcym browarze przynosi stosunkowo duże dochody Ponadto browar w Cieszynie, stał się oficjalnym dostawcą piwa na dwór cesarski. Warto przy tym wspomnieć, że wysoka jakość piw produkowanych w browarze utrzymuje się do dziś. Obecnie Arcyksiążęcy Zamkowy Browar Cieszyn produkuje trunek z dbałością o tradycję piwowarstwa i jakość smaku. Z tego powodu lokalne piwa znajdują się w ofercie, jaką posiada nasz hotel Cieszyn.

Atrakcje Cieszyna -Zwiedzanie Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn

Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn udostępnia dla osób z zewnątrz możliwość zwiedzania zabytkowych budynków  wraz z przewodnikiem, a całe wydarzenie zakończone jest degustacją ich flagowych produktów. Tradycyjnie ważone piwo Pilsner to jeden z nich.  Planując pobyt w Cieszynie połączony ze zwiedzaniem browaru cieszyńskiego, zachęcamy do skorzystania z naszego pakietu – Piwne Impresje. To oferta przygotowana specjalnie pod tę atrakcję naszego miasta. Oferujemy noclegi Cieszyn ze śniadaniami w formie bufetu oraz wycieczką do Browaru, dodatkowo na gości będzie czekał powitalny koszyk, wypełniony produkowanymi w cieszyńskim browarze piwami. Sam browar to nie jedyna atrakcja, na jaką mogą liczyć odwiedzający miasto turyści. Oprócz zabytków historycznych, o których przeczytasz tutaj, Cieszyn ma jeszcze wiele do zaoferowania.

Poznaj Śląsk Cieszyński

Wybierając się w okolice Cieszyna poznasz bliżej kulturę naszego region. Browar cieszyński to nie jedyny ślad historii w naszym mieście. Zapraszamy do odwiedzenia wielu atrakcji Cieszyna związanych z lokalnym dziedzictwem i kulturą. Nieodłączną częścią jest również regionalna kuchnia. Odwiedzając nasz hotel restauracja Cieszyn będziesz miał okazję skosztować  dań kuchni Śląska Cieszyńskiego, która cechuje się bogactwem, oraz różnorodnością smaków. Jeżeli więc zależy wam na poznaniu historii browaru cieszyńskiego oraz jego okolic, a także na aktywnym wypoczynku, warto wówczas skorzystać z oferty, jaką posiada nasz hotel Cieszyn blisko centrum.  Lokalizacja sprzyja zwiedzaniu miasta zarówno pieszo jak i na rowerach. Z tego też względu nasz nocleg Cieszyn w swojej ofercie posiada również możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego, takiego jak na przykład kije do nordic walking, czy też rowery, które pozwolą zwiedzać okolice.

Zapraszamy do Hotelu Liburnia

Zwiedzanie browaru w Cieszynie, połączone z degustacją produkowanych w nim piw, to okazja, aby zobaczyć na własne oczy, w jaki sposób powstaje złocisty trunek. Ponadto Cieszyn oraz jego okolica to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Między innymi właśnie z tych powodów warto skorzystać z oferty Piwne Impresje, oferowanej przez nasz Hotel Liburnia w Cieszynie- https://liburniahotel.pl/oferty/piwne-impresje/