Blog

Kulturalnie w Cieszynie

Blog

Spis treści:

  1. W świecie kina
  2. W świecie teatru
  3. W świecie muzyki

Kulturalnie w Kino, teatr, muzyka… festiwale, przeglądy, spektakle, koncerty… Imprezy dla tych najmłodszych i tych starszych. Przeczytajcie nasz krótki przewodnik po wybranych cieszyńskich wydarzeniach kulturalnych.

W świecie kina

Jeśli swój wolny czas lubisz spędzać na oglądaniu nie tylko najnowszych produkcji filmowych, ale i tych nieco starszych – Cieszyn ma dla Ciebie idealną propozycję, Mowa o odbywającym się co rok Przeglądzie Filmowym “Kino na granicy / Kino na Hranici”. Co roku organizatorzy zapraszają widzów do wspólnego obejrzenia dzieł kinematografii polskiej, czeskiej, słowackiej, a nawet i węgierskiej. Kino na Granicy to nie tylko projekcje filmów. To także spotkania z reżyserami i aktorami, liczne prelekcje, wystawy, koncerty, projekcje plenerowe. Prawdziwa gratka dla kinomanów!

W świecie teatru

Dla fanów teatru Cieszyn przygotował Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Bez Granic”. W programie znajdziesz m.in. ciekawe sztuki nie tylko polskich i czeskich twórców, ale również słowackich i węgierskich. Inspirujące i dające do myślenia spektakle – to właśnie podczas tego wydarzenia! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko również poznało wielką wartość teatru – zabierz je na wybrany spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych.

W świecie muzyki

Jeśli chcesz zarówno poczuć trochę historii, jak i posłuchać dobrej muzyki – koniecznie weź udział w czerwcowym Święcie Trzech Braci. Czekają na Ciebie liczne atrakcje po obu stronach Olzy. Podczas wydarzenia możesz poznać historię naszego miasta, przejdziesz się barwnym korowodem, posłuchasz swoich ulubionych artystów na żywo! Na polskiej i czeskiej scenie wystąpią dla Ciebie znani piosenkarze i zespoły.
Jesteś miłośnikiem opery, operetki, musicalu? W takim razie nie możesz ominąć Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej “Viva il canto”. W programie festiwalu znajdą coś dla siebie młodsi i starsi, fani muzyki wokalno – instrumentalnej, entuzjaści jazzu i muzyki popularnej. Muzyka łączy pokolenia!

Chcesz się dowiedzieć jakie znane osoby gościliśmy w naszym hotelu? Zobacz galerię na stronie oraz fanpage. 🙂