Blog

Jak zorganizować wigilię firmową?

Blog

Spis treści:

  1. Wigilia firmowa – przede wszystkim organizacja 
  2. Wybór odpowiedniego lokalu do organizacji imprezy
  3. Kiedy zorganizować wigilię firmową? Wybierz odpowiedni termin 
  4. Ile trwa wigilia firmowa?
  5. Hotele w Cieszynie a organizacja wigilii firmowej

Wigilia firmowa to ważne wydarzenie, które wymaga zastosowania odpowiedniej oprawy oraz organizacji. Jeśli należysz do tych osób, dla których przygotowanie jej jest problematyczne, zdecydowanie warto zapoznać się z tym pomocnym poradnikiem. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? W jaki sposób zaplanować wigilię firmową krok po kroku? Sprawdź, jak zorganizować to wydarzenie, tak aby był to udany i wyjątkowy czas.

Wigilia firmowa – przede wszystkim organizacja 

Na samym początku organizacji wigilii firmowej należy zadbać o odpowiednie zaplanowanie tego wydarzenia. Warto określić jego zakres, ilość osób, formę, termin oraz godziny przyjęcia. Do tego warto przygotować nieco wcześniej zaproszenia, które poinformują wszystkich pracowników o organizacji wigilii w danym terminie. Mogą być to tradycyjne, papierowe zaproszenia, a także inne formy informacji. Z pewnością będą one pozytywnie odebrane przez pracowników, niezależnie od wybranego rozwiązania.

Informacje te najlepiej przesłać nawet 3 tygodnie wcześniej niż planowany termin. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł zaplanować sobie ten czas oraz przekazać informację zwrotną o swojej obecności.

Wybór odpowiedniego lokalu do organizacji imprezy

Wybór odpowiedniego miejsca do organizacji wydarzenia ma kluczowe znaczenie, jeśli zależy nam na dobrze zaplanowanej imprezie, która będzie pozytywnie wspominana przez gości. Miejsce to warto zaplanować z właściwym wyprzedzeniem, na podstawie indywidualnych upodobań oraz innych kwestii, takich jak dostępność terminów, czy koszty. W tym miejscu szczególnie polecamy nasz hotel w Cieszynie, który doskonale sprawdza się podczas organizacji imprez biznesowych o dowolnej liczbie gości. Warto dopytać zaproszonych, czy wśród nich znajdują się osoby na szczególnej diecie (np. z nietolerancjami pokarmowymi), tak aby dopasować do nich odpowiednie menu. Niektóre hotele zapewniają możliwość wybrania dodatkowego cateringu, czy kolacji w formie bufetu. Warto skonsultować wybór jadłospisu czy indywidualne kwestie z managerem lub właścicielem lokalu.

Nasz hotel Liburnia w Cieszynie pełen jest nowoczesnych rozwiązań w zakresie wystroju wnętrz oraz ich atmosfery. To doskonałe miejsce do organizacji imprez służbowych oraz prywatnych. U nas serwujemy doskonałe potrawy regionalne, a także dania kuchni Fusion, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim zaproszonym gościom.

Kiedy zorganizować wigilię firmową? Wybierz odpowiedni termin 

Planując organizację wigilii firmowej, należy dokładnie przemyśleć kwestię terminu, tak aby znaleźć pasujący i dostępny dla wszystkich czas. Dlatego też tak ważne jest wcześniejsze zamówienie miejsca. Duże i bardzo oblegane sale najlepiej rezerwować nawet dwa miesiące wcześniej. Mniejsze salki lub lokale można zarezerwować znacznie później, choć warto zrobić to w odpowiednim czasie tak, aby uniknąć problemów z dostępnością. Najlepiej jest wybrać termin pomiędzy 18 a 22 grudnia, jednak kwestie te są kwestią indywidualną organizatorów.

Wigilia w hotelu lub restauracji jest świetnym pomysłem na organizację prestiżowej imprezy, która przyciągnie wielu zainteresowanych. To odpowiednie miejsce szczególnie w przypadku firm posiadających dużą liczbę pracowników, dla których zorganizowanie tego przyjęcia w inny sposób mogłoby być bardzo problematyczne lub wręcz niemożliwe.

Ile trwa wigilia firmowa?

Czas trwania imprezy na ogół jest zależny od kilku czynników. Jest to między innymi miejsce spotkania oraz atrakcje. Oprócz tradycyjnego posiłku warto zadbać o organizację dodatkowych zajęć, takich jak między innymi zabawy taneczne, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, a także wręczenie upominków lub prezentów. Przy tak zaplanowanej imprezie często może zdarzyć się, iż czas ten ulegnie znacznemu wydłużeniu. Jeśli natomiast zależy Ci na formalnym wydarzeniu w formie uroczystego posiłku, warto zarezerwować na to wydarzenie około 3 godzin. Jest to w zupełności wystarczający czas, aby porozmawiać i skosztować potraw. Jednak to, jak impreza ta zostanie zaplanowana, zależy tylko i wyłącznie od organizatora.

Hotele w Cieszynie a organizacja wigilii firmowej

Wigilia firmowa to szczególny czas w roku, w którym spotykamy się z pracownikami i partnerami biznesowymi w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Warto wybrać sprawdzone miejsce do jej organizacji, w którym znajdziemy kompleksową ofertę dopasowaną do potrzeb. Decydując się na nasz hotel w Cieszynie, masz pewność uzyskania najlepszej obsługi. W restauracji serwujemy niezwykle smaczną kuchnię, która sprawdzi się doskonale podczas organizacji imprez świątecznych, ale nie tylko. Serdecznie zapraszamy!