Blog

sala konferencyjna, szkolenie na dużej sali konferencyjnej w hotelu

Jak zorganizować skuteczne szkolenie?

Blog

Spis treści:

  1. Sala konferencyjna i jej otoczenie – miejsce ma ogromne znaczenie
  2. Materiały szkoleniowe i prezentacja – moc wiedzy i duża dawka praktyki
  3. Wyjazd szkoleniowy dwu-trzy-dniowy, jak zorganizować czas?

Po czym poznać, że zorganizowane szkolenie było skuteczne? Najlepszą rekomendacją są uczestnicy oraz wiedza, którą mogą wykorzystać podczas rozwoju kariery zawodowej. Wizytówką dobrego szkolenia są także dobre relacje z kontrahentami, którzy po szkoleniu firmowym potrafią opisać istotne korzyści wynikające ze spotkania i współpracy z Twoją firmą. Organizacja skutecznego szkolenia może być łatwa, ale konieczne jest posiadanie wiedzy o organizacji takiej imprezy. Jak przygotować się do szkolenia krok, po kroku?

Po dobrze przeprowadzonym szkoleniu pozostają pozytywne opinie i wiedza, którą wszyscy uczestnicy spotkania mogą praktycznie wykorzystać w codziennej pracy. Wyłożona wiedza, elementy wspólnej zabawy i pyszne jedzenie to kwintesencja spotkania biznesowego, szkoleniowego na najwyższym poziomie. Aby dobrze przygotować się do takiej imprezy niezbędna jest zarówno wiedza, merytoryczne wsparcie, jak i doświadczenie innych osób. W tym artykule podpowiemy Ci o czym koniecznie należy pamiętać, przygotowując się do takiego spotkania. Koniecznie sprawdź wszystkie punkty, by nie zapomnieć o ważnych detalach.

Sala konferencyjna i jej otoczenie – miejsce ma ogromne znaczenie

Wybór sali konferencyjnej, ale również jej otoczenia odgrywa podczas organizacji imprezy bardzo ważną rolę. Przede wszystkim dlatego, że jest świadectwem dbałości o uczestników. Odpowiednia duża sala na szkolenia musi być dopasowana wielkością do liczby zgromadzonych gości, posiadać wentylację, a latem klimatyzację, by kilkugodzinne przebywanie na określonej powierzchni było komfortowe.

Tutaj ważne jest także wyposażenie sali, jakość sprzętu multimedialnego, w tym nagłośnienie i widoczność oraz cała otoczka miejsca. 

Jeśli sala konferencyjna znajduje się w otoczeniu przyrody to uczestnicy będą mieli okazję połączyć pożyteczne z przyjemnym. W przerwach pomiędzy kolejnymi wykładami czy ćwiczeniami będzie można przewietrzyć się na łonie natury. Ale to nie wszystko bo po skończonym dniu szkoleniowym można zaplanować integrację grupy na położonym nieopodal hotelu Liburnia polu golfowym czy torze gokartowym. Z takiej oferty warto skorzystać!

Materiały szkoleniowe i prezentacja – moc wiedzy i duża dawka praktyki

Aby szkolenie było przydatne, a otrzymana wiedza mogła być wykorzystana w praktyce, konieczne jest takie przygotowanie prezentacji, by uczestnicy mogli na bieżąco zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć w szkoleniu.

Ćwiczenia po prezentacji to również dobra opcja na zweryfikowanie wiedzy uczestników i sprawdzenie, czy każdy element prezentacji na pewno był zrozumiały.

Dobra prezentacja nie musi być, a nawet nie powinna być zlepkiem mało istotnych i nudnych slajdów. Im mniej treści w prezentacji, a więcej ustnych wypowiedzi, tym lepiej!

Wyjazd szkoleniowy dwu-trzy-dniowy, jak zorganizować czas?

Jeśli Twoje szkolenie ma mieć charakter weekendowy, to koniecznie zadbaj o organizację spotkania w ciekawym miejscu, z okolicznymi atrakcjami. Istotne jest tutaj przede wszystkim wygodne zakwaterowanie, w hotelu z dużą salą szkoleniową, wyśmienitą kuchnią, klimatyzacją i WiFi, pokojami z biurkiem do pracy, wygodnym łóżkiem, ale również dodatkowe atrakcje w postaci siłowni, zabiegów masażu, czy wspomnianych gokartów, bądź pola golfowego na pewno będą ważnym atutem wyjazdu! Już wiesz, co wpływa na skuteczność szkolenia? Mamy nadzieję, że każde zorganizowane przez Ciebie spotkanie będzie udane pod każdym względem! Pamiętaj, że możesz skorzystać z naszego pakietu biznesowego, który doskonale sprawdzi się przy organizacji firmowego szkolenia.