Blog

pakowanie walizki, wyjazd do hotelu, wyposażenie hotelu cieszyn

Jak spakować walizkę na wyjazd, żeby wszystko się do niej zmieściło?

Blog

Spis treści:

  1. Jak spakować walizkę na wyjazd, żeby wszystko się do niej zmieściło – garść praktycznych porad
  2. Nie wszystkie przedmioty osobistego użytku musisz zabierać ze sobą

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Każdy, kto przygotowuje się do letniej podróży, myśli przede wszystkim o atrakcjach, jakie na niego czekają. Trzeba jednak pamiętać, że wakacje to nie tylko inspirująca wycieczka, ale także konieczność przygotowania się do wyjazdu. Jak spakować walizkę na wyjazd, żeby wszystko się do niej zmieściło? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Miłej lektury!

Jak spakować walizkę na wyjazd, żeby wszystko się do niej zmieściło – garść praktycznych porad

Nie ma uniwersalnego sposobu na to, by w naszej walizce zmieściły się wszystkie potrzebne rzeczy. Z drugiej jednak strony można zastosować kilka przydatnych trików. Nie są one zbyt skomplikowane, a wydatnie pomagają w osiągnięciu sukcesu. Przykładowe z nich są następujące:

• sporządzenie listy niezbędnych rzeczy,
• wykorzystanie powierzchni… butów,
• pakowanie walizki według zasady: max-min,
• wykorzystanie bagażu podręcznego,
• stosowanie kosmetyków w wersji mini.

Jakie korzyści daje zastosowanie się do powyższych zasad?

Sporządzenie listy niezbędnych rzeczy

Plan to podstawa przed rozpoczęciem tego typu przedsięwzięć! Jeszcze przed przystąpieniem do pakowania należy sporządzić listę absolutnie niezbędnych rzeczy. W przeciwnym wypadku łatwo o błąd, czyli nierozważne pakowanie wszystkich, nawet nieistotnych, przedmiotów znajdujących się aktualnie pod ręką.

Wykorzystanie powierzchni… butów

Ciekawym pomysłem na optymalizację przestrzeni w walizce jest wykorzystanie butów. W tym celu takie nieduże przedmioty jak na przykład zwinięte skarpetki czy buteleczki z kosmetykami należy włożyć do butów. Korzyść dzięki temu jest wprawdzie niewielka, ale może ona okazać się decydująca podczas pakowania.

Pakowanie walizki według zasady: max-min

Jedną z najważniejszych uniwersalnych zasad podczas pakowania się jest zasada określana czasem jako „max-min”. Jest ona bardzo prosta – pakowanie należy zacząć od przedmiotów o największej powierzchni, tzn. od ręczników, koszul, marynarki itp. Na samym końcu powinny znaleźć się najmniejsze przedmioty (kubki itp.). Dzięki takiemu podejściu większe rzeczy powinny „rozłożyć” się w walizce.

Zasada max-min odnosi się także do „rangi” przedmiotów. Najważniejsze z nich należy pakować w pierwszej kolejności, najmniej istotne zaś (np. kolejny kubek czy okulary przeciwsłoneczne, które można przecież kupić na miejscu) umieszcza się na końcu. Dzięki temu można łatwo pozbyć się niektórych elementów wyposażenia, jeśli okaże się, że walizka jest zbyt mała.

Wykorzystanie bagażu podręcznego

Niewielki bagaż podręczny to dobry sposób na transport zegarka, paszportu, dowodu osobistego oraz innych niezbędnych rzeczy. Dzięki bagażowi podręcznemu nie tylko zyskujemy dodatkową przestrzeń, ale także – co jest równie istotne – możemy trzymać najważniejsze przedmioty przy sobie, bez obawy o ich zgubienie.

Stosowanie kosmetyków w wersji mini

Wśród kosmetyków, jakie zazwyczaj znajdują się w wysokiej klasy ośrodkach wypoczynkowych, możemy znaleźć między innymi takie rodzaje kosmetyków oraz akcesoriów jak: balsamy do ciała, mydło, żele pod prysznic, ręczniki do twarzy i ciała. Zazwyczaj pokoje gościnne (Cieszyn, w którym znajduje się nasz hotel Liburnia, jest tego doskonałym przykładem) są wyposażone w tego typu specyfiki. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy obawiają się, że ich walizka nie pomieści wszystkich niezbędnych przedmiotów.

Oczywiście, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że hotel zapewni wszystkie elementy wyposażenia. W niektóre preparaty należy zaopatrzyć się we własnym zakresie. Dotyczy to w szczególności dezodorantów, kremów do opalania itp. Na szczęście i w takiej sytuacji można sobie poradzić. Aby zająć jak najmniej miejsca w walizce, należy zabrać ze sobą kosmetyki w wersji mini – produkty tego typu można bez większego problemu znaleźć w popularnych drogeriach.

Nie wszystkie przedmioty osobistego użytku musisz zabierać ze sobą

Ci spośród nas, którzy są bardziej zapobiegliwi, myślą o tym, by zabrać na wyjazd wakacyjny możliwie jak najwięcej przedmiotów osobistego użytku. Z drugiej jednak strony nie zawsze jest to konieczne. Skąd wynika taki stan rzeczy? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Bardzo często okazuje się, że niezbędnym wyposażeniem dysponuje hotel.

Nasze noclegi Cieszyn w hotelu Liburnia oferują swoim gościom takie niezbędne rozwiązania jak na przykład:

  • suszarka do włosów
  • żelazko

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania o wyposażenie hotelu i pokojów, zapraszamy do kontaktu!