Blog

hotel z sala konferencyjna, konferencja, szkolenie w hotelu

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu?

Blog

Spis treści:

  1. Konferencja z noclegiem – dlaczego to dobry pomysł?
  2. Cieszyn — nocleg dla pracowników w ośrodku Liburnia Hotel
  3. Hotel z salą konferencyjną — dodatkowe funkcjonalności
  4. Czy łączyć konferencję z integracją pracowników?

Konferencja branżowa czy impreza okolicznościowa to wydarzenia, które raz na jakiś czas  powinno zorganizować właściwie każde szanujące się przedsiębiorstwo. Jest to świetny sposób na promocję marki oraz zwiększenie prestiżu przedsiębiorstwa. Jednocześnie, organizacja konferencji firmowej to poważny wysiłek — jest to przedsięwzięcie dość skomplikowane nie tylko pod kątem finansowym, ale także pod względem organizacyjnym. Na szczęście, osiągnięcie celu staje się znacznie prostsze dzięki organizacji wydarzenia w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jaki ośrodek wypoczynkowy należy wybrać? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to oraz wiele innych pytań.

Konferencja z noclegiem – dlaczego to dobry pomysł?

Organizacja wydarzenia firmowego to świetny sposób na celebrację sukcesu, jaki osiągnęło przedsiębiorstwo. Przez dziesięciolecia z tego rozwiązania korzystały głównie duże przedsiębiorstwa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na taki krok zdecydowały się także mniejsze firmy.

Ponieważ takie wydarzenia trwają zazwyczaj więcej niż jeden dzień, konieczny jest wybór takiego miejsca, w którym znajdują się liczne, a jednocześnie wygodne pokoje gościnneCieszyn jest idealnym rozwiązaniem na takie okazje — znajduje się w nim między innymi ośrodek wypoczynkowy Liburnia Hotel.  

Cieszyn — nocleg dla pracowników w ośrodku Liburnia Hotel

Dlaczego Liburnia Hotel jest świetnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy/menedżera wyższego szczebla, który chce zorganizować wydarzenie firmowe? Jest wiele powodów takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim ośrodek ten wyróżnia się:

• profesjonalną obsługą,
• możliwością dostosowania menu do potrzeb gości,
• możliwością organizacji gier zespołowych,
• dużą liczbą miejsc parkingowych.

Last but not least, trzeba pamiętać, że Cieszyn to nie tylko Hotel Liburnia. Sama okolica także zapiera dech w piersiach. W pobliżu znajdują się Ustroń oraz Wisła — idealne miejsce na popołudniowe przechadzki. Cieszyn jako miasto także jest pełne atrakcji turystycznych, w tym np. zabytkowych kościołów.

Hotel z salą konferencyjną — dodatkowe funkcjonalności

Przedsiębiorcy podczas poszukiwań miejsca odpowiedniego na organizację wydarzenia firmowego skupiają się przede wszystkim na tym, czy w danym lokalu znajduje się dobra restauracja, a pokoje noclegowe są wygodne dla gości. Są to ważne, ale nie jedyne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wyjazdowe spotkanie firmowe nie jest wyłącznie firmową imprezą. Na większości imprez tego typu organizuje się między innymi prelekcje i wystąpienia kluczowych pracowników. Wyjazd firmowy to świetny pomysł na podsumowanie np. ostatniego roku działalności przedsiębiorstwa oraz wskazanie najważniejszych sukcesów oraz planów na najbliższe lata.

Aby jednak możliwe było zorganizowanie tej bardziej oficjalnej części, konieczny jest odpowiedni sprzęt. Duża sala, w której znajdują się miejsca siedzące dla wszystkich pracowników, to jeszcze nie wszystko. Oprócz tego warto zwrócić uwagę także na to, czy dany hotel posiada salę wyposażoną w rzutnik, internet (stacjonarny lub — co jest w ostatnich latach właściwie standardem — połączenie Wi-Fi). Te elementy, wraz z odpowiednią klimatyzacją, możliwością naładowania telefonów czy podłączenia laptopów służbowych, także należy wziąć pod uwagę podczas wyboru hotelu.

Czy łączyć konferencję z integracją pracowników?

Organizacja wydarzenia firmowego w specjalnie przygotowanym do tego celu ośrodku wypoczynkowym to bez wątpienia dobry pomysł. Rozwiązanie to może być traktowane jako swego rodzaju inwestycja w kapitał ludzki. Dlaczego? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zaproszenie pracowników różnych szczebli na imprezę połączoną z konferencją firmową sprawia, że pracownicy:

• lepiej identyfikują się ze swoim pracodawcą,
• mogą zintegrować się ze swoimi najbliższymi współpracownikami, a także — co jest równie istotne — pracownikami z innych działów.

Wszystko to sprawia, że pracownicy czują się bardziej przywiązani do firmy. Taki stan rzeczy nie tylko pozytywnie wpływa na kulturę organizacyjną, lecz także przekłada się na niższy współczynnik rotacji kadry w organizacji. Tymczasem, rekrutacja kadry oznacza poważne nakłady czasowe oraz finansowe dla przedsiębiorstwa. Podsumowując, impreza firmowa to świetny sposób na to, by stworzyć zgrany i zżyty ze sobą zespół pracowników, którzy dobrze czują się w swoim miejscu pracy.