Blog

Czas na integrację

Blog

Spis treści:

  1. Kreatywnie i nowatorsko
  2. W poszukiwaniu lidera
  3. Team building w terenie
  4. Inne sposoby na integrację

Dróg do osiągnięcia sukcesu firmy jest wiele. Jeśli jesteś szefem czy też liderem zespołu to z pewnością wiesz, że u podstaw sukcesu leży odpowiednie zaangażowanie i integracja Twoich współpracowników. Dzięki niej członkowie zespołu dowiadują się o sobie nowych rzeczy, a także lepiej i efektywniej ze sobą współpracują. Sposobów na integrację jest mnóstwo – my przedstawiamy kilka z nich 🙂

Kreatywnie i nowatorsko

A gdyby tak po udanej konferencji zostać w hotelu nieco dłużej i… porozmawiać z duchami, rozwiązać mrożącą krew w żyłach historię? Jeśli chcemy zobaczyć, jak nasi pracownicy działają w zupełnie nowym środowisku to gra „Nawiedzony hotel” idealnie się do tego nadaje! Dzięki niej członkowie naszego zespołu rozbudzą swoją kreatywność, rozładują emocje, a także… zajmą się zjawiskami paranormalnymi 😉

W poszukiwaniu lidera

Jednym ze sposobów na poznanie zdolności przywódczych członków naszego zespołu jest gra „Starcie Liderów”. Działając pod presją czasu, uczestnicy muszą podzielić się na mniejsze grupy, stworzyć plan działania i w efekcie rozwiązać określony problem. Co zyskujemy dzięki tej grze? Poznajemy zalety i wady płynące z roli lidera, uczymy się podejmować decyzje pod wpływem czasu, a także ćwiczymy umiejętność zarządzania pracą swoją i pozostałych członków zespołu.

Team building w terenie

Możemy również zorganizować gry i zabawy integracyjne w terenie. Jeśli chcemy wyzwolić w naszych pracownikach mnóstwo pozytywnych emocji, dostarczyć nowych doświadczeń, pobudzić twórczość i kreatywność to w tym przypadku idealnie sprawdzi się gra „W poszukiwaniu św. Graala!”. Na jej uczestników czekać będzie pieśń i zagadka słowiańska, rzut podkową, lepienie pogańskich bożków – i nie tylko!

Inne sposoby na integrację

Wybierając się w konkretne miejsce warto poznać również okoliczne atrakcje. Może to właśnie one zainspirują nas do zorganizowania np. gry miejskiej. Zastanawiacie się jak jeszcze można scalić swój zespół? Zwiedzanie browaru połączone z degustacją i warsztatami piwnymi, zakończone imprezą w historycznej sali – nasi pracownicy na pewno ucieszą się z takiej propozycji!