Blog

Atrakcje Śląska Cieszyńskiego na rowerze: Przewodnik po najlepszych trasach rowerowych w okolicy Cieszyna

Blog

Śląsk Cieszyński to bardzo atrakcyjne miejsce dla niemal wszystkich entuzjastów rowerowych przejażdżek. W pobliżu Cieszyna znajduje się sporo ciekawych tras rowerowych, idealnych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fanów jednośladów. Warto jako bazę noclegową wybrać nasz hotel Cieszyn – Liburnia. Oprócz noclegów i restauracji oferujemy również wypożyczenie rowerów.

Spis treści:

  1. Żabki Kraj- bardzo popularna trasa rowerowa
  2. Żelazny Szlak Rowerowy – co warto wiedzieć o tej wyjątkowej trasie?
  3. Rowerowe przejażdżki po Śląsku Cieszyńskim – Skorzystaj z usług Liburni

Żabi Kraj – bardzo popularna trasa rowerowa

Jeśli kochasz jazdę na rowerze i zamierzasz odwiedzić Śląsk Cieszyński, to z pewnością zainteresuje Cię popularny Żabi Kraj. Nazwa tych terenów wywodzi się z przeszłości przyrodniczej. Od dawna znajdują się tam bowiem spore ilości stawów hodowlanych, które są jedną z najciekawszych atrakcji dla przyjezdnych. Żabi Kraj oferuje dwa różne rodzaje tras – dużą i małą. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się trasa mała. Rozpoczyna się ona na rynku w Skoczowie. Szlak ten jest oznaczony żółtym kolorem i prowadzi na Kaplicówkę. Jedną z ważniejszych atrakcji Żabiego Kraju jest kaplica Jana Sarkandra, która ma bardzo istotne znaczenie religijne. Na Kaplicówce doszło do wielu ważnych wydarzeń historycznych, spośród których szczególnie istotne jest powstrzymanie czechosłowackiej ofensywy zmierzającej do zajęcia całego Śląska Cieszyńskiego w 1919 roku. Co warto podkreślić, podjazd na Kaplicówkę jest dość wymagający, jednak piękne widoki na Beskid Śląski sprawiają, że jazda na rowerze będzie o wiele przyjemniejsza. W trakcie jazdy na rowerze turyści mogą zwiedzić liczne zbiorniki wodne i piękne gatunki ptaków, a także skorzystać z tężni solankowej.

Jeśli interesują Cię dobre pokoje gościnne Cieszyn, to skorzystanie z hotelu Liburnia będzie strzałem w dziesiątkę. Zatrzymaj się u nas, a pobyt na Śląsku Cieszyńskim będzie jeszcze przyjemniejszy, niż mogłoby Ci się wydawać.

 

Żelazny Szlak Rowerowy – co warto wiedzieć o tej wyjątkowej trasie?

Żelazny Szlak Rowerowy to polsko-czeski, jednodniowy szlak rowerowy, którego najbardziej popularny odcinek wybudowano w miejscu dawnej linii kolejowej. Regularnie odbywają się tam szeroko pojęte wydarzenia, które przyciągają turystów zarówno z Polski jak i Czech. Ten wyjątkowy szlak rozpoczyna się w Cieszynie, a kończy w Chałupkach. Jazda na rowerze po Cieszynie dostarcza wyjątkowych wrażeń, albowiem podczas niej można podziwiać atrakcje Cieszyna, takie jak urokliwe Stare Miasto, Pałac Myśliwski Habsburgów, Górę Zamkową oraz liczne obiekty kulturalne. W trakcie zwiedzania Żelaznego Szlaku Rowerowego da się zobaczyć także popularny Most Przyjaźni, który oddziela polski Cieszyn od czeskiego. Po rowerowym zwiedzaniu naszego miasta, wyjeżdżacie na Żelazny Szlak Rowerowy, który dostarczy wielu wrażeń, ponieważ prowadzi nie tylko przez mało uczęszczane miejskie drogi, ale również przez najbardziej popularne obiekty turystyczne. Ta trasa rowerowa to doskonała opcja dla osób, które szukają ciekawego, jednodniowego szlaku, prowadzącego przez dwa różne kraje. Hotel Liburnia, jeden z najczęściej wybieranych hoteli w Cieszynie, zapewni nocleg po intensywnej aktywności w ciągu dnia. Jeśli cenisz sobie profesjonalne podejście do klienta to zapraszamy.

Rowerowe przejażdżki po Śląsku Cieszyńskim – Skorzystaj z usług Liburni

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Żabi Kraj, czy Żelazny Szlak Rowerowy, musisz wiedzieć, iż jazda na rowerze potrafi dać w kość. Po całym dniu intensywnej aktywności fizycznej ważne jest, aby złapać chwilę oddechu i zjeść coś smacznego. Nasz hotel restauracja Cieszyn to świetny wybór dla osób, które cenią sobie odpoczynek, a ponadto szukają nie tylko noclegu, ale też dobrego jedzenia. Liburnia to obiekt, w którym noclegi Cieszyn stoją na najwyższym poziomie, a możliwość wypożyczenia roweru na miejscu jest dodatkowym atutem. Zapraszamy!