O_nasO_nasO_nasO_nasO_nas

Weekend w Cieszynie

2018-01-16

Weekend w Cieszynie

Cieszyn jest niezwykle urokliwym miastem z ponad 1200-letnią historią. Graniczy bezpośrednio
z Republiką Czeską. Wybierając Cieszyn jako cel podróży, warto zapoznać się wcześniej
z atrakcjami, jakie oferuje. A oferuje ich niemało! :)

 

Trochę historii
Zwiedzanie Cieszyna warto zacząć od miejsca symbolicznego i legendarnego – Studni Trzech Braci.  W końcu to tu wszystko się zaczęło! Chwilę czasu warto poświęcić również na spacer po cieszyńskim rynku, podziwiając piękne kamienice oraz ratusz. Urokiem oczaruje Cię również Cieszyńska Wenecja – idealne miejsce na romantyczne wieczorne spacery. A jeśli lubisz dużo spacerować to z pewnością docenisz liczne szlaki spacerowe znajdujące się w mieście.

Z 20-złotowym banknotem w ręce...
udaj się na Wzgórze Zamkowe. Wejdź na nie, idź prosto przed siebie, popatrz w prawo... Przed Tobą Rotunda św. Mikołaja - dokładnie ta sama, która jest na banknocie! Oprócz Rotundy znajdziesz na Wzgórzu także Wieżę Piastowską (może wejdziesz na nią, by następnie podziwiać piękną panoramę polskiego i czeskiego Cieszyna?) oraz Wieżę Ostatecznej Obrony. Będąc na Wzgórzu warto zajrzeć do pobliskiego Browaru Zamkowego, który oprócz zwiedzania oferuje również degustację pysznych cieszyńskich piw.

Po czeskiej stronie
Będąc w Cieszynie koniecznie warto odwiedzić jego czeską stronę znajdującą się na drugim brzegu rzeki Olzy. Czeski Cieszyn zachęca do wybrania się m.in. na rynek oraz do Parku Sikory, w którym to można spacerować i spacerować... Zaledwie 15 km od Cieszyna mieści się Karwina, a w niej Park Zdrojowy. Entuzjaści sportu, a konkretnie golfa z pewnością docenią czeskie pola golfowe. Fani piwowarstwa powinni udać się także do oddalonego o 30 km Browaru Radegast.

Spotkanie z kultu
Lubisz kinematografię? W takim razie filmowe wydarzenie jakim jest „Kino na Granicy” jest dla Ciebie. Lubisz muzykę? Przyjedź na czerwcowe Święto Trzech Braci – weekend pełen koncertów zarówno w polskim, jak i czeskim Cieszynie. Pasjonuje Cię opera, operetka, musical? Weź udział w festiwalu „Viva il canto”. W Cieszynie nie da się nudzić... :)

<<Powrot
Kontakt

ul. Liburnia 10
43-400 Cieszyn
tel.: 33 852 05 31, 780 043 099
tel. restauracja/pizzeria: 33 852 29 92, 780 043 098
recepcja@liburniahotel.pl

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje na temat promocji, ofert specjalnych oraz wydarzeń.