O_nasO_nasO_nasO_nasO_nas

Poznaj nasz przepis na udaną konferencję w hotelu

2017-09-20

Jak zorganizować udaną konferencję w hotelu? – poznaj nasz przepis!

Wyobraź sobie sytuację, w której zostajesz wyznaczony do zorganizowania konferencji, seminarium, czy też szkolenia w hotelu. Przed Tobą wiele wyzwań: dobranie członków do zespołu organizacyjnego, wybór i zaproszenie prelegentów, opracowanie planu promocji całego wydarzenia, znalezienie odpowiedniego miejsca, zapewnienie atrakcji itd. No właśnie, jak wybrać odpowiednie miejsce zapewniające dodatkowe atrakcje?

 
 
Wybór sali konferencyjnej w hotelu
Przede wszystkim zastanów się, ilu uczestników chcesz zaprosić na swoją konferencję. 50, 100, 150, 250? Czy w Twojej okolicy znajduje się odpowiednie miejsce na przyjęcie tylu gości? A może warto zastanowić się nad zorganizowaniem eventu nieco dalej? Konferencja wyjazdowa to nie lada wyzwanie, ale z pomocą obiektu, w którym zechcesz ją zorganizować – niemożliwe staje się możliwe! Ok, przejrzałeś strony internetowe kilku obiektów. Wizualnie: są świetne. Teraz zadaj sobie pytanie czy sale konferencyjne są klimatyzowane i posiadają odpowiedni sprzęt (mównica, ekran, rzutnik, odtwarzacz CD/DVD, nagłośnienie, flipcharty itd.)? Jednym z punktów programu Twojego wydarzenia są warsztaty dla uczestników. Czy wstępnie wybrany przez Ciebie hotel jest dostosowany do ich przeprowadzenia?


 
Catering podczas Twojego wydarzenia
Pamiętaj, aby w programie Twojego wydarzenia przeznaczyć również czas na przerwy kawowe. W końcu zarówno zaproszeni prelegenci, jak i goście potrzebują chwili odpoczynku. Dowiedz się, czy goszczący Was obiekt zapewni całe zaplecze cateringowe. Jeśli tak to jakie? Czy będą napoje (kawa, herbata, woda, soki), przekąski słodkie i wytrawne, owoce? Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie takiego miejsca, które posiada swoją restaurację i bez problemu przygotuje lunch dla wszystkich gości.
 Atrakcje dla uczestników konferencji
Merytoryka merytoryką, ale nie zapomnij o zapewnieniu atrakcji wszystkim uczestnikom. Może zorganizujesz zwiedzanie absolutnych „must see” w okolicy? Niektóre obiekty hotelowe i konferencyjne proponują także aktywny wypoczynek. Jak myślisz, czy osoby biorące udział w Twoim evencie ucieszyłyby się z możliwości nauczenia się czegoś nowego (np. gry w golfa)? Jednym z celów konferencji jest również integracja jej uczestników. Zadbaj też o to, aby wszyscy dobrze czuli się w swoim gronie i lepiej się poznali. Istnieje mnóstwo  zabaw integracyjnych – wykorzystaj je. W tym przypadku świetnie sprawdzają się także gry outdoorowe.
 


Organizacja konferencji wymaga dużo czasu i zaangażowania. Dobierz odpowiednich ludzi do współpracy, przemyślcie wspólnie tematykę konferencji, opracujcie cały plan, skorzystajcie z rad profesjonalistów :)

 
<<Powrot
Kontakt

ul. Liburnia 10
43-400 Cieszyn
tel.: 33 852 05 31, 780 043 099
tel. restauracja/pizzeria: 33 852 29 92, 780 043 098
recepcja@liburniahotel.pl

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje na temat promocji, ofert specjalnych oraz wydarzeń.