AtrakcjeAtrakcjeAtrakcje

Atrakcje

Położenie geograficzne Cieszyna sprawia, że jest to ciekawy punkt turystyczny i dobra baza wypadowa na dalsze wycieczki, ponieważ graniczy z Republiką Czeską, z którą połączony jest trzema mostami, w tym jednym o wyjątkowej architekturze w kolorze różowym. Niedaleko także do Ustronia- 10km i Wisły  -20km.

ATRAKCJE W OKOLICY:

 1. „Cieszyńska Wenecja”

  Dzielnica Cieszyna, zwana popularnie Wenecją, znajduje się nad kanałem Olzy, Młynówką. To pełne uroku, ustronne miejsce, ściśle jest związane z historią miasta. Początki sięgają XVI wieku, kiedy Młynówka, spełniając wobec cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego ważne funkcje obronne, była dla miasta miejscem strategicznym, co powodowało, że wzdłuż potoku osiedlali się lokalni rzemieślnicy z biegiem czasu tworzący rodzimy przemysł. Tu powstał tartak, elektrownia i młyn zasilany wodami Młynówki. Obecnie okolica straciła gospodarcze znaczenie, stając się miejscem wernisaży artystów, romantycznych spacerów Cieszynian i osób odwiedzających miasto.

 2. Cieszyński Browar Zamkowy  

  Browar powstał w 1846 roku za panowania Habsburgów. Działa do dziś. Produkuje się w nim m.in. piwo znane pod nazwą Cieszyńskie - jasne i ciemne, z lekką goryczką.

 3. Zamek książąt cieszyńskich z panoramą miasta

  Początkowo istniał w tym miejscu gotycki zamek książąt cieszyńskich. Zachowała się z niego tylko 24-metrowa (8-kondygnacyjna) wieża Piastowska na rzucie kwadratu z XIV w. Jest zbudowana z kamienia. Można z niej podziwiać panoramę miasta. Drugim cennym obiektem jest rotunda św. Mikołaja - dawna kaplica zamkowa z XI/XII w. zbudowana z ciosów kamiennych, przebudowana w XIII w., a następnie w XIX w., otynkowana.

 4. Rynek (XV/XVI w.)  

  Rynek w Cieszynie został wzniesiony na przełomie XV i XVI w., na jego terenie znajdują się kamienice podcieniowe (zach. pierzeja), kamienice barokowe, klasycystyczne, eklektyczne zbudowane w XVII-XVIII w, na starszych fundamentach, przebudowane zaś w XIX w.

 5. Ratusz (XVI w.)  

  Tutejszy ratusz zbudowano w XVI w., odbudowano po wojnie 30-letniej i przebudowano w 1800 r. Obecnie ma formę barokowo-klasycystyczną, jest dwupiętrowy, z wieżą.    

  Pobliskie atrakcje w Czechach:

 6. Browar Radegast (30km)  

  Nowoczesny browar o dużych zdolnościach produkcyjnych. Kamień węgielny pod jego budowę położono w 1966 roku. Ten morawski browar otrzymał swoją nazwę od mitycznego bożka Radegasta, którego stare plemiona pogańskie czciły jako boga ognia, słońca, urodzaju i gościnności.

 7. Wielka Czantoria (20km)  

  Narodowy rezerwat przyrody o powierzchni 337 ha, założony w roku 1987. Znajduje się tu rozległy kompleks łąk białokarpackich z rozpowszechnionymi drzewami. Występują tu również cenne i chronione ciepłolubne rośliny i zwierzęta.

 8. Park Zdrojowy w Karwinie (15km)  

  Ma powierzchnię 22 ha, został założony w 1895r. jako park krajobrazowy. Jest ozdobiony przez liczne fontanny, rzeźby a najważniejsza z nich to „Żywe źródło” – symbol parku. Atrakcją jest również ponad 100 letni dom oraz budynek sanatorium, który do dziś dnia służy kuracjuszom.

SZLAKI SPACEROWE:

W samym Cieszynie znajduje się ponad 15 tras spacerowych, m.in.:

ATRAKCJE HOTELU:

Współpracujemy z położonym nieopodal profesjonalnym ośrodkiem SPA. Gościom Hotelu zapewniamy dowóz do ośrodka gratis oraz specjalne rabaty na usługi SPA.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym wpisem na blogu odnośnie kultury w Cieszynie.

Kontakt

ul. Liburnia 10
43-400 Cieszyn
tel.: 33 852 05 31, 780 043 099
tel. restauracja/pizzeria: 33 852 29 92, 780 043 098
recepcja@liburniahotel.pl

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje na temat promocji, ofert specjalnych oraz wydarzeń.

nawigacja
Projektowanie stron